Dr. Hamed Harandi
Alternative Medicine
آبان ۲۹, ۱۳۹۷
بهترین جراح زیبایی ارومیه
ژنیکوماستی در ارومیه
دی ۲۰, ۱۳۹۷
Earlobe-Keloid

Earlobe-Keloid

“Earlobe Keloid”
•”کلویید” یا گوشت اضافه عبارت است از رشد بیش از اندازه‌ی بافت همبند جای زخم که در اطراف زخم، معمولاً پس از التیام آن، ایجاد می‌شود. •علت دقیق ایجاد گوشت اضافه مشخص نیست؛ گمان می‌رود هورمون‌ها، مشکلات سیستم ایمنی و عامل‌های ژنتیکی و وراثتی همگی در بروز گوشت اضافه نقش داشته باشند.
•پوست کلوئیدی در میان افرادی با پوست تیره‌تر، به ویژه بین اقوام آسیایی،آفریقایی ـ امریکایی، رواج بیشتری دارد. در سنین ۱۰ تا ۳۰سالگی درصد شیوع این عارضه بیش از دیگر سنین است.
•بهترین درمان پیشگیری هست: اگر در یکی از گروه‌های مستعد ابتلا به این مشکل (دارای پوست تیره، سن ۱۰ تا ۳۰ و…) قرار دارید یا گوشت اضافه پیش از این تشکیل شده است، بهتر است از سوراخ کردن بدن، خالکوبی و انجام جراحی‌های غیرضروری مانند جراحی زیبایی، به ویژه در آن ناحیه‌هایی از بدن خودداری کنید که احتمال تشکیل گوشت اضافه در آنها بیشتر است، چنانچه گمان برده شود که احتمال تشکیل کلویید پوست وجود دارد و انجام عمل جراحی ضروری است، جراح استفاده از پانسمان، تزریق استروئید یا دیگر روش‌های درمان بافت کلوییدی را برای کاهش خطر ایجاد گوشت اضافه توصیه می‌کند.
در صورت بروز این مشکل بهتر است •در مراحل اولیه نسبت به درمان گوشت اضافه اقدام کنید. در صورت بروز کلویید روی بدن، پزشک بهترین درمان را با توجه به شرایطتان برای شما تجویز می کند.
•روشهای درمان زیاد هستن:جراحی، تزریق موضعی کورتون و…
دیگه زیاد توضیح نمیدم، چون میگن بهم که زیاد می نویسم!!!
•مراجعین عزیزم، دو تا خواهر بودن، که نشانگر فاکتور ژنتیکی دخیل در این عارضه هست، عکس ها بلافاصله قبل عمل و ۱۰ روز بعد، حین کشیدن بخیه هستن، البته درمان نگهدارنده برای جلوگیری، با تزریق کورتون ادامه خواهد داشت(۳-۵ جلسه)

 

 

 

 

Earlobe Keloid,کلویید,کلویید چیست,گوشت اضافی,درمان کلویید,جراحی گوش در ارومیه,جراحی زیبایی گوش ارومیه,بهترین جراح زییایی ارومیه,زیبایی ارومیه,,

جراحی پلک در ارومیه,بلفاروپلاستی در ارومیه,پلاسماجت در ارومیه,زیبایی پلک در ارومیه,دکتر حامد هرندی,بهترین دکتر زیبایی ارومیه,بهترین جراح زیبایی ارومیه,جراحی زیبایی ارومیه,جراحی پلک ارومیه,Doctor.Hamed.Harandi,Dr. Hamed Harandi,Dr. Hamed Harandi,Dr. Hamed Harandi,Dr. Hamed Harandi,Hamed Harandi,سایت دکتر حامد هرندی,وبسایت دکتر حامد هرندی,تلگرام دکتر حامد هرندی,اینستاگرام دکتر حامد هرندی,مطب دکتر حامد هرندی,دکتر حامد هرندی ارومیه